Rzut okiem na sytuację polskiego przemysłu, jego konkurencyjność i innowacyjność

Ocena polskiego przemysłu może wydawać się trudna. Z jednej strony często jest on określany jako “montownia zachodu” i zarzuca się mu brak innowacyjności, świeżego podejścia do dostarczania odpowiednich rozwiązań, z drugiej strony polscy inżynierowie i przedsiębiorcy niejednokrotnie udowadniają, że potrafią bez problemu konkurować z firmami z zagranicy. Co więcej, nie tylko konkurować, ale również wyprzedzać swoich rywali.

Co więc stoi na przeszkodzie, aby polski przemysł mógł rozwinąć skrzydła? Czy wina leży w naszej mentalności, obciążeniach podatkowych, brakach w dostępności do dobrze wyszkolonej kadry, złym zarządzaniu? Na te i inne pytania postaram się odpowiedzieć podczas podcastu. Są to moje subiektywne wrażenia poparte wieloma latami kontaktu z polskim przemysłem jako inżynier, konsultant ds. oprogramowania CAD, szkoleniowiec, uczestnik kilkuset wydarzeń branżowych, prezenter prawie 300 prezentacji poświęconych rozwiązaniom dla przemysłu. Uczestnik niezliczonej ilości kuluarowych rozmów na temat problemów i szans przemysłu na rozwój.

Posiadałem komfort spojrzenia na różne branże naszego przemysłu z dystansu, nie będąc wewnątrz żadnej z nich. Mam komfort, który pozwala mi na śledzenie kierunku, w którym podążają polskie firmy i ich reakcji na zmieniające się warunki rynkowe. Ten podcast pozwoli Ci poznać moje spostrzeżenia na temat tego, jak polski przemysł wygląda od środka.

 

O czym usłyszysz w tym podcaście?

  • Gdzie są silne, a gdzie słabe strony naszego przemysłu?
  • Czy mamy szansę przestać być “montownią” i zacząć być silnym graczem na rynku międzynarodowym?
  • Największe problemy, z którymi borykają się pracownicy firm przemysłowych.

Gość podcastu

mgr inż. Sławomir Drążkiewicz

Informatyk przemysłowy, absolwent Politechniki Krakowskiej, specjalista oprogramowania CAD 2D i 3D w przemyśle z 10-cio letnim stażem w zakresie wsparcia technicznego, szkoleń i wdrożeń systemów CAD w polskim przemyśle.

Certyfikowany Instruktor Autodesk mający na koncie wystąpienia na ponad 200 wydarzeniach branżowych poświęconych technologii CAD, uczestnik niezliczonych konferencji i szkoleń w kraju i za granicą o tematyce CAD oraz wieloletni trener oprogramowania Autodesk.

Entuzjasta nowoczesnych technologii w przemyśle i informatyce. Osoba związana zarówno z modelowanie CAD, przemysłem, metodologią BIM jak i rozwiązaniami IoT.

Prywatnie miłośnik żagli w lecie, nart w zimie oraz spełniony ojciec córki Wiktorii.

Masz pytania? Skontaktuj się ze mną i powołaj się na ten podcast:

E-mail: slawomir.drazkiewicz@gmail.com | Telefon: +48 503 930 640

Zadaj pytanie


Pozostałe odcinki

Podtytuł pozostałe odcinki

Praktycznie w każdej dziedzinie życia rozwiązanie oparte o chmurę stają się coraz bardziej popularne i często z powodzeniem zastępują rozwiązania typowo desktopowe.

Wybór kierunku studiów jest dopiero początkiem drogi budowania swoich kompetencji zawodowych oraz pozycji na rynku pracy...

W ostatnim czasie ze względu na pandemię i edukację zdalną czy hybrydową, uczelnie w Polsce są w trudnej sytuacji. Dotyczy to szczególnie uczelni technicznych...

Subskrybuj Podcasty Techniczne

Chcesz być na bieżąco informowany o nowych odcinkach? Nasze podcasty możesz znaleźć i zasubskrybować na:

Spotify Apple Podcasts Google Podcasts RSS
Rozwiń
Rzut okiem na sytuację polskiego przemysłu, jego konkurencyjność i innowacyjność

Rzut okiem na sytuację polskiego przemysłu, jego konkurencyjność i innowacyjność


cofnij o 15s
-15s
play pause
przewiń o 15s do przodu
+15s
czas s

00:00

/

00:00