Budowanie ścieżki rozwoju dla studentów kierunków mechanicznych

Wybór kierunku studiów jest dopiero początkiem drogi budowania swoich kompetencji zawodowych oraz pozycji na rynku pracy. Bardzo często to osoby o wykształceniu technicznym, w dalszym toku swojej ścieżki zawodowej awansują na stanowiska menedżerskie i doskonale sprawdzają się w tej roli.

Warto już na studiach zastanowić się w jakim kierunku chcemy zwrócić swoje zainteresowania jeżeli chcemy posiadać umiejętności poszukiwane na rynku pracy w przemyśle. Jest to o tyle trudne zadanie, że polskie uczelnie techniczne – pomimo najlepszych chęci – nie mają jeszcze dobrze rozwiniętej współpracy z prawdziwym biznesem. Nadal ciężko o np. dopracowane programy stażowe, które mogłyby być pierwszym zetknięciem studenta z wymarzoną branżą. W efekcie młodzi ludzie często do końca studiów mają mgliste pojęcie o tym w którym kierunku podążać, na co poświęcić czas, jakie rozwiązania warto poznawać.

Czy warto uczyć się tylko rozwiązań CAD 2D? Jakie są rozwiązania do trzeciego wymiaru? Co oferują? Skąd się wzięły i jaka jest ich historia? Do jakiego typu zagadnień zostały stworzone i czy jest to ten kierunek który mnie interesuje?

Bez poznania kontekstu rozwiązań które są dostępne ciężko jest zorientować się w tym czy są one dla nas interesujące w kontekście tego gdzie chcemy być za kilka lat. Ten podcast postara się odpowiedzieć na pytanie dlaczego rozwiązań CAD jest tyle na rynku i który może być dla Ciebie najbardziej interesujące.

 

O czym usłyszysz w tym podcaście?

  • Czy studia przygotowują do wejścia w świat pracy zawodowej?
  • Najważniejsze różnice między podejściem akademickim a biznesowym do zadań.
  • Rodzaje rozwiązań CAD 2D i 3D wykorzystywane w polskim przemyśle
  • Do czego są stworzone te rozwiązania i dlaczego ich działanie jest tak różne?

Gość podcastu

mgr inż. Sławomir Drążkiewicz

Informatyk przemysłowy, absolwent Politechniki Krakowskiej, specjalista oprogramowania CAD 2D i 3D w przemyśle z 10-cio letnim stażem w zakresie wsparcia technicznego, szkoleń i wdrożeń systemów CAD w polskim przemyśle.

Certyfikowany Instruktor Autodesk mający na koncie wystąpienia na ponad 200 wydarzeniach branżowych poświęconych technologii CAD, uczestnik niezliczonych konferencji i szkoleń w kraju i za granicą o tematyce CAD oraz wieloletni trener oprogramowania Autodesk.

Entuzjasta nowoczesnych technologii w przemyśle i informatyce. Osoba związana zarówno z modelowanie CAD, przemysłem, metodologią BIM jak i rozwiązaniami

Prywatnie miłośnik żagli w lecie, nart w zimie oraz spełniony ojciec córki Wiktorii.

Masz pytania? Skontaktuj się ze mną i powołaj się na ten podcast:

E-mail: slawomir.drazkiewicz@gmail.com | Telefon: +48 503 930 640

Zadaj pytanie


Pozostałe odcinki

Ocena polskiego przemysłu może wydawać się trudna. Z jednej strony często jest on określany jako “montownia zachodu” i zarzuca się mu brak innowacyjności, świeżego podejścia do dostarczania odpowiednich rozwiązań.

Praktycznie w każdej dziedzinie życia rozwiązanie oparte o chmurę stają się coraz bardziej popularne i często z powodzeniem zastępują rozwiązania typowo desktopowe.

W ostatnim czasie ze względu na pandemię i edukację zdalną czy hybrydową, uczelnie w Polsce są w trudnej sytuacji. Dotyczy to szczególnie uczelni technicznych...

Subskrybuj Podcasty Techniczne

Chcesz być na bieżąco informowany o nowych odcinkach? Nasze podcasty możesz znaleźć i zasubskrybować na:

Spotify Apple Podcasts Google Podcasts RSS
Rozwiń
Budowanie ścieżki rozwoju dla studentów kierunków mechanicznych

Budowanie ścieżki rozwoju dla studentów kierunków mechanicznych


cofnij o 15s
-15s
play pause
przewiń o 15s do przodu
+15s
czas s

00:00

/

00:00